Mikuláš Bakaľa sa po dvoch rokoch v zahraničí vracia do Niké ligy
Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, MFK Dukla Banská Bystrica, posilnil svoju obranu príchodom Mikuláša Bakaľu. Dvadsaťpäťročný stopér sa vracia do Niké ligy po dvoch rokoch strávených v zahraničí, kde hral za holandský FC Den Bosch a poľský klub Polonia Bytom.
Bakaľa predtým strávil osem rokov v Podbrezovej a má za sebou aj pôsobenie v širšom výbere slovenskej reprezentácie do 21 rokov. „Verím, že prinesiem do tímu kvalitu, skúsenosti a líderské schopnosti. Po dvoch rokoch v zahraničí som sa stal iným hráčom a som presvedčený, že to ukážem od prvého dňa. Som pripravený pomôcť Bystrici a verím, že aj Bystrica pomôže mne – nech je to obojstranne prospešný vzťah,“ uviedol Bakaľa na stránke klubu, pričom dodal, že je schopný hrať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara.
Športový riaditeľ MFK Dukla, Jozef Mores, vyjadril svoju spokojnosť s príchodom novej posily: „Hľadali sme stopéra a Mikuláš Bakaľa je kvalitný profesionál, takže som rád, že ho môžeme privítať v našich radoch. Poznám ho viac ako 10 rokov a sprevádzal som ho počas významnej časti jeho kariéry, takže verím, že naša spolupráca bude úspešná.“
